Haber

Duma Başkanı Volodin: ABD, Tayvan ‘2. Ukrayna olacak

Telegram hesabına yorum yapıyor Duma Lideri Vyacheslav Volodin, ABD Lideri Joe BidenYönetiminin yeni bir hatanın eşiğinde olduğunun altını çizdi.

Biden’ın Ukrayna’ya ayrılan kaynaklardan Tayvan’a silah almayı planladığına dikkat çeken Volodin, şöyle konuştu: “Kiev rejimi, Washington’ın beklentilerini karşılamadı. ABD, Ukrayna’daki politikasının başarısız olacağını tahmin ediyor. Hegemonyasını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan ABD, kurtuluşu yeni bir çatışmada arıyor”terimleri kullandı.

Volodin, ABD’deki yüksek enflasyon, finans sektöründeki istikrarsızlık, artan bütçe açığı ve uluslararası derecelendirme kuruluşlarının ABD’nin notunu düşürdüğünün altını çizdi. “Tayvan’daki çatışma, seçmenin dikkatini iç sorunlardan Biden’ı kaybetmeye çevirmek için gereklidir. Yeni bir şey değil. ABD yönetimi aynı nedenle Yugoslavya, Afganistan, Irak, Libya, Suriye ve Ukrayna’da savaş çığırtkanlığı yaptı. Şimdi onlar Tayvan’a doğru bakıyor”söz konusu.

Volodin ikiyüzlü bir şekilde Amerika Birleşik Devletleri’nin “tek Çin” ilkesine bağlı olduğunu iddia ediyor. TayvanTürkiye’yi ‘Çin karşıtı’ yapmak için her şeyi yaptığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu