Haber

ABD Dışişleri Bakanı Blinken’den Batı Şeria’ya ‘sürpriz’ ziyaret: ‘Sorumlular hesap vermeli’

Filistin Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Blinken ve Abbas Batı Şeria’da buluştuk. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi: güvenlik nedeniyleBlinken’in ziyareti tamamlanana kadar hiçbir detayın paylaşılmadığını belirtti.

Miller, Blinken görüşmede ABD’nin Gazze’ye gideceğini söyledi insani yardım akışına bağlılıktekrarlandığına dikkat çekerek, “Filistinlilerin zorla yerinden edilemeyeceğini açıkça ifade etti”transfer edildi.

‘Blinken ve Abbas Batı Şeria’da’ sakinlik ve istikrarın yeniden sağlanmasıBirbirleriyle görüştüklerini belirten Miller, Blinken’in bölgedeki Filistinliler aleyhine de açıklamalarda bulunduğunu söyledi. aşırı şiddeti durdurmak ve sorumlulardan hesap sormak’değerine dikkat çektiğini söyledi.

Blinken gösterilerle karşılandı

Öte yandan Blinken’in ziyareti duyurulmasa da bazı söylentilerin duyulması üzerine protesto gösterileri düzenlendi. Göstericiler ABD’nin İsrail’e verdiği desteğe Blinken’in fotoğrafını yakarak tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu