Teknoloji

Windows 11 yüklediğinizde bu 2 uygulama artık mevcut olmayacak

Windows 11’e çok fazla uygulamanın dahil olduğunu düşünüyorsanız Microsoft’un yakın zamanda bu durumu değiştireceğini duymak sizi kesinlikle mutlu edecektir. Canary Channel’da yeni yayınlanan 25987 numaralı derlemeyle birlikte, Temiz Windows 11 kurulumlarının tümü artık pakette Windows Haritaları ve Filmler ve TV şovlarını içermiyor.

Ancak bu değişiklik, eski sürümlerden 25897’yi derleyecek şekilde güncelleme yapan kullanıcıları etkilemeyecektir. Eğer bu iki program cihazınızda gerçekten kurulu ise, yükseltme işleminden sonra da sisteminizde varlığını sürdürecektir. Ayrıca Windows Haritalar, Filmler ve TV uygulamalarının da Microsoft Store’dan kaldırılması planlanmamaktadır. Yani isterseniz aslında bu programları yeni bir Windows kurulumundan sonra indirme seçeneğiniz de var.

Güncellemeyle birlikte yayınlanan resmi değişiklik günlüğü şu biçimdedir: “ Bu yapıdan itibaren Windows Haritalar ve Filmler ve TV uygulamaları, işletim sisteminin yeni bir kurulumundan sonra artık yüklenmeyecektir. Windows Haritalar, Filmler ve TV uygulamaları, Canary Channel’daki Insider’lar için yükseltme sırasında kaldırılmayacak ve Microsoft Store aracılığıyla sunulmaya ve güncelleştirilmeye devam edecektir.

Microsoft, bu iki uygulamayı Windows 11 paketinden kaldırma kararının nedeni hakkında henüz bir yorum yapmadı. Her iki uygulama da yalnızca birkaç megabayt yer kapladığından, bunları silmek size değerli disk alanından tasarruf sağlamaz. Windows HaritalarıVe Filmler ve TVGüncellemeleri nadiren alır ve hatta Microsoft çevrimdışı harita desteğini kaldırdığında Windows Haritalar bazı özelliklerini kaybetmiştir.

haskoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu