Haber

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir Görev Süresini Anlattı

4,5 yıllık görev süresini anlatan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Verdiğimiz sözün yerine getirilememesinin onlarca nedeni vardı. Her seferinde Ankara’nın yolunu tuttuk. Hangi bakanlığa gittiysek boş dönmedik” dedi. ‘Bütçe belli, gelirin, giderin belli, hangi parayla yapacaksın’ diyorlardı. “Biz önce Allah’a sonra büyüklerimize güvendik. Çok güzel şeyler başardık” dedi.

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Dilovası’nda İz Bırakan Eserler” programında 4,5 yılını anlattı. Toplantıda Şayir, görevi süresince hayata geçirdiği projelerden bahsederek bilgiler verdi.

Güzel eserler ortaya çıkardıklarını belirten Şayir, “Yolculuğa çıktığımızda ‘Allah bize yeter’ dedik. Allah’a güvendik ve yola çıktık. Yola çıktığımızda çoğu inanmadı. Patatesin soğanla denendiği dönem. O dönemin hafızasına bakarsak zor bir süreçti. Verdiğimiz sözlerin gerçekleşmemesini sağlamak istedik.” “Bir nedeni var mıydı? Başladıktan kısa bir süre sonra salgın da başladı. Öyle bir durum oldu ki evlerimizden çıkamaz olduk. Kimse kimseye yaklaşamadı. Yangınlar, su baskınları ve sonunda deprem oldu” dedi.

“Hangi bakanlığa gittiysek elimiz boş dönmedik.”

Olumsuzluklara rağmen üretimden vazgeçmediklerini belirten Şayir, “Verdiğimiz sözün yerine getirilememesinin onlarca nedeni vardı. Her seferinde Ankara’nın yolunu tuttuk. Hangi bakanlığa gittiysek, yaptık. Eli boş dönmeyin, ‘Bütçe belli, geliriniz, gideriniz belli, hangi parayla yapacaksınız’ diyorlardı. Önce Allah’a yöneldik.” “Sonra büyüklerimize güvendik. Yol arkadaşlarıma, milletvekillerime, il başkanlarıma teşekkür ediyorum. Çok güzel işler başardık. Hatta kız istemeye bile birlikte gittik. Çok şükür kimseyi ötekileştirmedik. Çünkü Biz vatanseveriz” dedi.

Programda Kocaeli Milletvekili Veysel Tipioğlu, AK Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Soydabaş, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, MHP Dilovası İlçe Başkanı Ekrem Sıtar ve kurum yöneticileri de hazır bulundu. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu