Haber

Avni düşürüldü, Sıdıka boyandı

KADIKÖY’de karikatürist Oğuz Aral’ın Türk mizahına kazandırdığı Avni’nin heykeli devrilirken, duvardaki Sıdıka’nın resmi ise sprey boya ile karalandı. Karikatür Meskeni Sorumlusu Meriç Karçal, “Sıdıka birkaç güne boyanacak, Avni heykeli de bakımı yapıldıktan sonra yerine konulacak” dedi.

Kadıköy Belediyesi Karikatür Konutu önünde bulunan Karikatürist Oğuz Aral’ın yapıtlarından Avni karakterinin heykeli yere düşürüldü, duvardaki Sıdıka karakterinin resmi ise sprey boya ile karalandı.

Karikatür Konutu Sorumlusu Meriç Karçal, “9 Kasım günü Avni heykelinin devrildiğini öğrendik. Bina içinde çalışırken, dışarı çıktığımızda heykel devrilmişti. Devrilme konusunda bizler, vatandaşlar, Kadıköylüler hassaslar. Bir şey mi oldu, düştü mü, düşürüldü mü? Daha öncesi bir çalınma durumu olmuştu sanki tekrar niyetlenmeme mi oldular diye bize de sordular. Heykel ağır bir heykel, yaklaşık 80-100 kilogram yükünde. Tek başına devrilecek bir heykel değil ancak elimizde net bir bilgi de yok. Biz düşmüş vaziyette gördük. Şu an karikatür meskeninde heykel. Bakıma gidecek daha sonra Oğuz Aral’ın heykelinin yanına yerleştireceğiz” diye konuştuKarikatür Evi’nin karşısındaki duvarda çizili olan Sıdıka fotoğrafına de ziyan verildiğini söyleyen Karçal, “Üzerine siyah boya atıldığını gördük. Bu da yaklaşık 1 hafta, 10 gün önce oldu. İkisi de aynı anda anılınca insanlarda karikatür evine yönelik bir şey mi var gibi anlaşıldı. Büyük ihtimal birbirinden bağımsız birbiri ile alakası olan şeyler değil” dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu